Temelleri İsmail COŞKUNSU tarafından 1993 yılının ilk aylarında, başlarda küçük çaplı bir imalathane iken, hızla büyüyüp 14 Ocak 1998 tarihinde Coşkunsu Batu Pen Limited Şirketi'ni kurup, 2000 yılında Rusya'da bir imalathane ile oradaki bir profil firmasının distribütörlüğünü alarak, PVC sektöründe uluslararası bir atılım yapmıştır. 7 yıl Türkiye ve Rusya'da başarıyla PVC sektörünü sürdürdükten sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapmıştır.


2004 yılında Ege Pen Deceuninck Üretici Distribütörlüğü alarak toplam 2000 m2 alanda üretime başlamıştır. Üretim alanında kullanılan makineler Türkiye'nin 1 Numaralı CNC Makine üretici markası Kaban Makine'ye ait otomatik makineler olmuştur. Aylık 15.000/20.000 metretül üretim kapasitesine sahip olmuştur.


Ege Pen Üretici Distribütörlüğü, 2012 yılına gelindiğinde Ege Pen Bölge Üretici Distribütörlüğü ile taçlandırılmıştır.
2013 yılında müşteri ilişkilerini "ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ" standardında sürdüren ve müşteri memnuniyetini garanti altına alan Falez Çelik Kapı Bölge Distribütörlüğü ve Bayiliği alınarak müşterilere "Çelik Kapı" hizmeti sunmuştur.


2013 yılında "Adopen İç Oda Kapısı" bayiliği alınarak inşaat sektörünün ihtiyacı olan PVC Doğrama, Çelik Kapı ve İç Oda Kapısı ürünlerini tek yerden tedarik edebilme olanağı sunmuştur. Bu bayiliğin alınmasındaki amaç, inşaat ve mobilya sektöründe görülmüş olan ciddi eksiklik ve sıkıntıların otomasyon ve profesyonel çözümler yolu ile aşılmasını sağlamaktır.


Yer aldığı iş kollarında mükemmele en yakın hizmeti vermeye çalışan Coşkunsu Batu Pen Ltd. Şti. 2015 yılında gıda sektörüne Köfteci Ramiz bayiliğini Aydın ili Nazilli ilçesindeki Bomboo AVM'de hayata geçirmiştir.


2016 yılında Hacıeyüplü Mahallesi 3093 Sokak No:8/B Merkezefendi/DENİZLİ adresinde hizmetine çok daha profesyonel ekipmanlar ve bölgesinde fark yaratacak büyüklükteki 7000 metrekare kapasitesiyle tam otomatik CNC makinelerle aylık üretim kapasitesini 50.000-60.000 metretüle yükselterek, Egepen Deceuninck'in 14 rengini 3 gün içinde teslim ederek sektörde fark yaratmaya başlamıştır. Coşkunsu Batu Pen Ltd. Şti., son sistem ve teknolojiyle donatılmış otomasyon makinelerde, profesyonel üretim ve idari elemanlarıyla üretim yapmakta ve "Sıfır hata, kusursuz hizmet" ilkesini prensip edinmiş ve bu yolda duruşunu bozmadan ilerlemektedir.


Türkiye'de devam eden PVC ve Alüminyum sektörüyle aynı zamanda İnşaat sektörüne de girilmiş olup, güvenilir, sağlam, konforlu ve modern mimarili binalar yaparak, inşaat sektörünün de güvenilir ve önde gelen firmalarından birisi haline gelmiştir.